Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 08.04.2020, 08:50

Миргородська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3

Меню сайту
Категорії розділу
Шкільні події 2018 - 2019 н. р. [2]
2019-2020 навчальний рік [5]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2016 » Червень » 2 » Звіт директора за 2015/2016 н.р.
21:08
Звіт директора за 2015/2016 н.р.

Звіт  директора

Миргородської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 3

Пляшник Людмили Сергіївни перед громадськістю

про свою діяльність на посаді  за 2015- 2016 н.р.

м.Миргород

31.05.2016

Доброго дня! Шановна громадо школи №3 ,

батьки, учителі – колеги, працівники школи.

Сьогодні я буду вести розмову про нас учнів, учителів, батьків і ,звичайно, про директора. Усі ми разом будуємо нашу школу, школу мудру, де все доречно й зрозуміло. У цій школі за партами сидять маленькі люди, яких ми маємо навчити й ростити. Вони не схожі на нас. Вони дивляться інші фільми, слухають іншу музику, мають інших кумирів . Між нами відстань часу , але ми маємо їх зрозуміти, бо будуємо саме для них.

 Я переконана, що сьогодні оцінити школу неможливо жодними балами чи тестами. Ефективність її діяльності вимірюється тим, чи приводять батьки своїх дітей у свою школу і чи з радістю діти відвідують школу.

Основними документами, якими керувалася школа №3 протягом 2015 - 2016н.р. були Конституція України, Закони «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Національна доктрина розвитку освіти, Конвенція про права дитини, Державний стандарт базової і повної середньої освіти, Державний стандарт початкової загальної освіти, «Положення про середній загальноосвітній навчальний заклад», Статут школи.

Головне завдання школи на сьогоднішній день полягає у вихованні високорозвиненої творчої особистості, яка б поєднувала в собі найкращі моральні якості.

Враховуючи вимоги сьогодення, педагогічна діяльність ЗОШ № 3 спрямована на формування основних компетентностей, утвердження загальнолюдських цінностей, розкриття потенційних можливостей і здібностей учнів.

Уся діяльність школи за попередній навчальний рік спрямована на реалізацію освітянських кроків.

Крок 1 – Кадрова політика.

Тільки творчий , згуртований, об’єднаний спільною метою колектив може сподіватися на майбутнє. На сьогоднішній день колектив складається з 25 основних педагогів, 2 –х сумісників: з 3 -«вчителів –методистів»- , 2- «старших учителів», 2 – Відмінник освіти України,  9 - вищої категорія , 9- першої категорії , 3- другої категорії , 6- спеціалістів . Серед педагогів школи 100 % мають вищу педагогічну освіту.

Аналіз вікового складу педагогів засвідчує,  що 7 учителів - це педагоги віком до 30 років,  6 - це педагоги до 40 років, 9 – до 50 років, 2 – до 60 років, 3 - це учителі віком понад 60  років.

Педагоги пенсійного віку становлять 11%.

 Аналіз щодо стажу роботи учителів показує, що педагогів

  зі стажем більше 40 років  - 2% , 11 % - понад 30 років стажу, 31 %-  понад 20 років, 21 % - понад 10 років, 21 % - від 3 до 10 років, 14 % - до 3 років.

Ці аналітичні дані дають змогу зробити висновок, що більшість педагогів з життєвим і професійним досвідом висококваліфіковані педагоги, майстри своєї справи. Ці дані засвідчують, що колектив постійно поповнюється молодими спеціалістами, учителі намагаються піднімати свій професійний рівень.

Крок 2- Методична робота

 

      У школі діє певна система методичної роботи. Її сітка створена на діагностичній основі. Педколектив працював над науково-методичною проблемою «Професійна компетентність педагога як важлива складова формування соціально зрілої творчо розвиненої особистості - громадянина України».

Керівництво методичною роботою здійснювала методична рада, яку очолює заступник директора з навчально-виховної роботи Погорєлова В.А..

      До реалізації завдань методичної роботи активно залучаються вчителі, які мають педагогічні звання та вищу кваліфікаційну категорію. Вони є керівниками шкільних, міських методичних об’єднань, творчих груп, наставниками молодих учителів. За їх активної участі проходять предметні тижні, методичні засідання  тощо. В 2015 – 2016 навчальному році на базі школи працювали такі МО:

-           Учителів - філологів (керівник  Арендаренко І.С.)

-           Учителів математики (керівник Сиротенко Л.О..);

-           Учителів фізкультури та трудового навчання (керівник Коморна В.В.);

-           вчителів початкових класів (Чудан Н.В..);

-           класних керівників (Шаповалова В.В.).

 

Учитель англійської мови Трофимова  Н. І. взяла участь  у   міському конкурсі “Учитель року- 2016” і показала  високий рівень педагогічної майстерності.

    Протягом 2015-16 н.р. проводилися методичні декади, місячники з метою презентації педагогічного досвіду вчителів школи, сприяння тісному співробітництву між різними категоріями педагогічних працівників.

           Розвитку творчих та інтелектуальних здібностей учителів і учнів сприяли   різноманітні форми роботи,  проведені у школі  в 2015/2016н. році:

·        Засідання методичної ради  та  методичних об’єднань

·        Методичні рекомендації.

·        Індивідуальні консультації для вчителів та учнів.

·        Ознайомлення з матеріалами  періодичних видань.

·        Засідання педагогічної ради, науково–методичні  та психолого-педагогічні семінари, наради при директорові.

·        Випуск бюлетенів.

·        Аналіз результативності роботи вчителів протягом навчального року.

·        Відзначення результатів роботи вчителів.

·        Творчі звіти педагогів.

·        Відкриті уроки.

·        Співбесіди з класними керівниками по питанню роботи з батьками.

·        Складання таблиць, діаграм, схем про участь учнів і вчителів у різноманітних конкурсах та олімпіадах.

·        Вивчення стану викладання предметів.

·        Засідання круглого столу.

·        Участь у міському  конкурсі «Учитель року 2016».

·        Ознайомлення з  матеріалами педагогічних видань.

 

Адміністрацією школи та атестаційною комісією своєчасно було виконано такі заходи: у вересні проведено корегування плану атестації на наступний навчальний рік, створено атестаційну комісію, узгоджено її склад з профспілковим комітетом, видано відповідні накази. Педагогічний колектив був ознайомлений із списком педагогічних працівників, що атестуються.

Адміністрацією закладу надано допомогу по складанню особистих планів роботи учителів на період атестації та міжатестаційний період. Значну увагу було приділено опрацюванню законодавчої, правової та нормативної документації з питань атестації педагогічних працівників. Методичні та інформаційні матеріали були розміщені на стенді з питань атестації «Атестація – 2016».

У 2015/2016 навчальному році проведено атестацію 7 педагогічних працівників, які пройшли курсову перепідготовку та попадають під дію Типового положення про атестацію, а саме: Пляшник Л.С. (вища категорія, звання «Вчитель-методист»), Погорєлова  В.А. (вища категорія, звання «Старший вчитель»), Покиньборода С. Б (вища категорія), Дудко Ю.І. (друга категорія), Чудан Н.В. (перша  категорія), Осіпорва О.В. (перша категорія), Нестеренко Н.М.( 9 розряд) . Протягом періоду атестації практикувалося проведення звітів вчителів, що атестуються, на засіданнях методичних об’єднань, педагогічних рад.

          Відзначено високий рівень оформлення атестаційних матеріалів   учителями, які атестувались на вищу кваліфікаційну категорію: Пляшник Л.С., Погорєлової  В.А., Покиньбороди С. Б.

Методичні матеріали вчителів, що атестуються, узагальнено у методичних посібниках   та на електронних носіях

На високому рівні у лютому 2016 року на базі школи був проведений спільний постійно діючий семінар директорів та заступників директорів із навчально-виховної роботи на тему: «Науково-методична робота з упровадженням нових курсів, які формують фінансову грамотність школярів в умовах модернізації навчального закладу».

       Педагоги школи активно залучаються до роботи у обласних і  міських семінарах, тренінгах, засіданнях творчих та ініціативних груп, науково-практичних конференціях тощо.

  

1.

Шаповалова В.В.

На базі ПОІППО

30 вересня

Презентація мікропроекту

 « Енергія в школах міста»

2.

Артемова І.В.

 

На базі Лубенської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 6,

18 листопада 2015

 «Формування географічних компетенції учнів в умовах упровадження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти».

 

3

Пляшник Л.С.

Гадяцькаї гімназії імені Олени Пчілки, 17 листопада 2015

Засідання «Школи молодого керівника» з теми» Реалізація принципу доступності  в процесі розвитку освітнього середовища школи».

На базі ПОІППО

      30.03.2016 року

Проведення Фестивалю ідей для учасників «Школи молодого керівника»

Лохвицька гімназія

      21.04.2016 року

«Ефективна школа: компетентний учитель – успішний учень»

4

Пляшник Л.С.

Погорєлова В.А.

ЗОШ №1

 імені Панаса Мирного

 м. Миргород

03.12.2015

Семінар «Науково-методичний супровід встановлення молодого педагога в сучасних умовах Інноваційні підходи».

5

Трибушна Г.Б.

Омеляненко Є.А.

Осіпова О.В.

Педорич Л.М.

Магденко Л.Є.

Коморна В.В.

Покиньборода С.Б

ЗОШ №3

26 лютого

2016 року

 

Семінар директорів і заступників  із навчально – виховної роботи : «Науково-методична робота з упровадження нових курсів, які формують фінансову грамотність школярів в умовах модернізації навчального закладу »

6

Вчителі початкових класів

На базі НВК «Гелікон» о 10.00

01.04.2016 року

 

Науково – практичний семінар «Філософія для дітей».

7

Покиньборода С.Б

26.11.2015

КЦ «Перспектива»

Вебінар «Глибинна робота з дитячою агресією»

М.Полтава 27.03.2015р. Ю.А.Луценко

Н.О. Книшоїд

Навчальний семінар-тренінг

«Використання асоціативних карт у роботі практичного психолога, психотерапевта»

психологічний центр школи терапевтичної метафори К.п.н. Ткач Разіда Мугаллімовна

Теоретико-практичний Online-курс

 «Казкотерапія дитячих проблем»

26, 27 серпня 2015р. м.Київ

Навчальний семінар-тренінг

«Техніки відновлення у роботі спеціаліста допомагаючої професії»

 

 

За підтримки «Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні» в рамках проекту Спільноти самодопомоги та проведення днів америки в Україні 2015  м.Полтава

«Організація діяльності з надання допомоги військовим та ВПО»

17.11.2015 м.Миргород

Науково-практичний семінар

«Психолого-педагогічний супровід навчання географії України в загальноосвітніх навчальних закладах»

18-22 січня 2016 М.Миргород

завідувач ЦППСР ПОІППО К.М.Муліка

Тренінг за програмою «Дорослішай на здоров’я»

07-11. 03. 2016 м. Львів  доктор психології та психотерапії Френк П’юселік

Організувала Координаційна  рада з питань душ пвстирства у кризових ситуаціяї Патріаршої Курії Української Греко-Католицької Церкви

 

Міжнародний семінар-тренінг «Попередження ПТСР в Україні»

 

 

  Аналіз якісного складу та освітнього рівня педагогічних працівників школи дозволяють зробити висновок про можливість проведення навчально-виховного процесу на високому рівні. Адже найкращий критерій оцінки професійної компетентності педагога – це досягнення дітей в опануванні його предмета. Тому кожному педагогу варто замислитися про результати своєї праці.

     Керівництво закладом здійснює директор, але основним колегіальним органом управління загальноосвітнім навчальним закладом є педагогічна рада, повноваження якої визначається Положенням про загальноосвітній навчальний заклад. Було проведено 5 засідань педагогічної ради. Наради при директору проводилися щомісяця.

Я переконана ,що саме на педагогів покладено високу місію – становлення особистості, інтелектуальне та духовне зростання української нації. Учитель – це доля. Вони самі розвиваються, експериментують, творять заради майбутнього наших дітей.

Крок 3 – Організація навчального процесу.

На початок 2015-2016 навчального року навчалося 282 учені. Укомплектовано 12 класів, із середньою наповненістю 23,5 учнів.         Всі учні мікрорайону школи з метою забезпечення обов’язкової загальної середньої освіти, були охоплені навчанням.

За педагогічними працівниками школи згідно наказу, закріплені вулиці по мікрорайону школи. Щорічно вчителями школи складаються і впорядковуються списки дітей від народження до 18 років. На сьогоднішній день у мікрорайоні 456 дітей віком від 5 до 18 років. З них навчались у ЗОШ № 3 – 180 дітей, в інших школах – 276.      

 З метою забезпечення належних умов для здобуття повної загальної середньої освіти, згідно “Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладів” було організовано індивідуальне навчання для учениці 10 класу Дадонової Анастасії (12 годин на тиждень), учня 4 класу Балка Романа ( 5 годин на тиждень), учениці 1 класу Явлученко Каріни (5 годин на тиждень) .

                    Всі учні  школи внесені в алфавітну книгу, на кожного заведена особова справа учня. Здійснюється чіткий контроль за прибуттям в школу   і вибуттям учнів зі школи.

Протягом року простежувався і певний рух учнів. Так за 2015–2016 навчальний рік  прибуло 15, вибуло 17 учнів.

               Питання відвідування учнями навчальних занять контролюється адміністрацією та класними керівниками, розглядається на нарадах при директору та засіданнях педагогічних рад. Запізнення учнів на уроки контролюється черговим адміністратором, черговими учнями, членами учнівської ради, вчителями. Єдиним документом, що підтверджує пропуски занять по поважній причині є довідка від лікаря або на  1 день дозволяється записка від батьків.

Пропуски (2015/16 навч. рік)

Клас

Пропущено

усього днів/уроків

Через хворобу

(днів/уроків)

Без поважних причин

(днів/уроків)

1

169/776

112/517

18 /82

2

188/939

188/939

0

115/583

112/563

3/15

242/1176

124/601

5/25

4

559/2815

226/1140

306/1540

5

353/1986

160/938

193/1048

6

534/3544

311/2066

223/1478

7

612/3986

166/1137

3374/971

8

716/4640

566/3927

150/713

9

921/6237

271/1846

650/4391

10

128/783

110/658

17/125

11

206/1262

113/708

93/554

Усього

4743/28727

2459/15040

5032/10942

Допомогу у контролі відвідування навчальних занять, особливо дітьми схильними  до правопорушень, надавала  заступник директора з виховної роботи Шаповалова В.В    

                Результати  праці – це основний показник діяльності навчального закладу.  Одним з найважливіших результатів є якість навчання.

Рівень  навчальних досягнень учнів ( 2015-2016н.р.)

клас

к-сть учнів

вис.рів.

дост.рів.

серед.

поч.

2

25

5

14

6

0

3-А

20

4

6

9

1

3-Б

21

3

11

7

0

4

24

3

8

13

0

5

29

0

12

13

4

6

25

3

10

10

2

7

28

2

7

16

3

8

20

3

6

8

3

9

28

2

11

11

4

10

21

5

9

6

1

11

13

1

4

8

0

ВСЬОГО

254

31

98

107

18

 

За результатами 2015-2016 навчального року закінчили школу на бали високого рівня 31 учень, що становить 12,2 %, достатній рівень мають 98 учнів – 38,6 8%.  Якість знань – 50, 8 %.

        Учні школи були активними учасниками Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін.;  у П етапі взяли участь  35  учнів;

    Переможцями міських олімпіад та конкурсів стали:

 • Мовчан Вікторія ( 9 кл.) І місце ІІ етапу олімпіади з трудового навчання

·               Лозинський Вадим ( 11кл.) ІІ місце ІІ етапу олімпіади з   економіки

·               Орішко Марина ( 9 кл.)ІІ місце Міжнародного мовного конкурсу ім.П.Яцика

·               Маляренко Марія – (5 кл) ІІ місце літературного конкурсу  імені Т.Г.Шевченка

·               Зінчук Валерія   -   (8 кл) ІІ місце літературний конкурс імені Т.Г.Шевченка                                                                                                       

·  Ксьонз Олександр ( 6 кл.)  ІІІ місце ІІ етапу олімпіади з математики

·  Кольва Валерія ( 10 кл.)    ІІІ місце ІІ етапу олімпіади з математики

· Рудич Альона ( 10 кл.)        ІІІ місце ІІ етапу олімпіади з   російської мови

· Рудич Альона ( 10 кл.)        ІІІ місце ІІ етапу олімпіади з   української мови

· Деркач Юлія    ( 11 кл.)       ІІІ місце ІІ етапу олімпіади з   астрономії

              Одним з напрямків роботи з обдарованими учнями була і залишається діяльність секцій МАНу. Для участі в міському конкурсі науково-дослідницьких  робіт  було представлено роботу з  психології Ксьонз Валерії  ( науковий керівник практичний психолог Покиньборода С.Б.).

            Учні нашої школи традиційно є активними  учасниками різноманітних творчих конкурсів. Цього року школярі взяли участьу конкурсі юних знавців фізики “Левеня” (5 уч.), математичного конкурсу “Кенгуру” (40 уч.), природничого конкурсу «Колосок» ( 28 уч.),  конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, літературного конкурсу ім.Т.Г.Шевченка.

Учениця  8 класу Зінчук Валерія посіла ІІІ місце у Всеукраїнському (Кримський)  конкурсі творчості учнівської та студентської молоді « Змагаймося за нове життя!»  імені Лесі Українки(номінація «Декламація»).

Учні 5 класу Должанова Вероніка, Дадонов Максим, Вербовик Анастасія, Березовець Павло стали переможцями Всеукраїнської          експедиції « Моя Батьківщина- Україна» (секція  «Географічне краєзнавство) – І місце.

Я переконана, що саме педагоги школи повинні допомогти дітям знайти себе в житті. Адже неталановитих дітей не буває, кожен має свою іскринку. Тому більшість учителів керуються такими заповідями: поважай особистість дитини, відчуй радість від спілкування з нею, не образь дитину, дозволь учню досліджувати, винаходити, створювати.

Крок 4 –    Соціальний захист

  Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у школі, проводиться згідно з діючим законодавством.  2 рази на рік складаються та поновлюються списки учнів соціально -незахищених категорій. Кількість дітей у них становить:

• інвалідів – 6;

• дітей, які мають посвідчення потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС – 5;

• сім’ ї, що  опинилися в складних життєвих обставинах - 8;

• діти - напівсироти – 7;

• діти з багатодітних сімей – 8;

• діти з малозабезпечених сімей –10;

• діти з сімей, в яких батьки неналежним чином виконують батьківські обов’язки – 2;

•діти – внутрішньо переміщені особи – 6;

•діти учасників АТО і осіб, мобілізованих на особливий період – 4;

•діти, позбавлені батьківського піклування – 2

         Ці учні постійно перебувають у центрі уваги адміністрації школи. Для них була організована участь  у новорічних заходах з подарунками, безкоштовне відвідування вистав у БК, циркових вистав,  оздоровлення у пришкільному дитячому таборі.

Крок 5 - Виховна робота

      У 2015/2016 навчальному році виховна діяльність була спрямована на реалізацію Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», державних національних програм. Проблема, над якою працював педагогічний колектив, – «Професійна компетентність педагога як важлива складова формування соціально зрілої, творчо розвиненої особистості – громадянина України».

       Головна увага приділялася формуванню духовних цінностей дитини, створенню умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів, виховання в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я, формування належних гігієнічних навичок. Питання виховної роботи розглядалося на педагогічній раді школи, на нарадах при директорові,  на засіданнях методичних об’єднань, на оперативних нарадах класних

       У школі працював один платний гурток («Захист Вітчизни», кер. Б. М. Бережний).

       Учнівський парламент школи проводив різні заходи: рейди-перевірки готовності учнів до уроків, допомоги учням, залучення їх до участі у спортивних змаганнях, організація творчих зустрічей і вечорів відпочинку, шефська допомога молодшим школярам. Відбулися виставки дитячих малюнків, плакатів та стіннівок «Україна для мене – це…», «Податки очима дітей», «Ніхто не забутий, ніщо не забуто!». Вельми сподобалися учням і педагогам «Green Day», «Жовто-блакитний день», «День кісок і бантиків», «Джинсовий день», «День вишиванок», «День Дитинства», «День позитиву».

Було проведено безліч різноманітних конкурсів і змагань, відкритих уроків і заходів, екскурсій тощо.

Значна увага приділялася патріотичному вихованню. У серпні учні і вчителі взяли участь у заходах, присвячених Дню Державного Прапора України, Дню Незалежності України. У вересні навчальний заклад презентував квіткову композицію «Голуб миру» і стенд «Миргород – місто миру» у рамках відзначення Дня міста. У жовтні відбувся традиційний «Козацький тиждень» (присвячений Дню захисника Вітчизни), під час якого були проведені спортивні змагання «Ми козачата спритні, дужі» (1-4 кл.), конкурс пісні «Козаки Миргородські» (5-8кл.), конкурс інсценізацій «Козацьких днів не зникне слава…» (9-11 кл.), брейн-ринг «Історія козацтва» (5-9 кл.). Відбулися зустрічі з бунчужним Районованого Козацького товариства «Козацький Полк Українського Козацтва» Пляшником А.І. та представником окремого підрозділу громадського об’єднання «Спілка учасників антитерористичної операції, бойових дій і миротворчих місій» Бакалом С. С. У грудні школярі долучилися до Всеукраїнської акції «Ялинка для воїнів АТО». Відбулися зустрічі учнів школи із ветеранами Великої Вітчизняної війни, школярі узяли участь у загальноміських заходах, присвячених відзначенню 71-ї річниці перемоги над нацизмом. Було проведено цикл годин спілкування «Цей день – святий…». Продовжував роботу загін «Пошук» (11 кл.,кл. кер. Рудич Л. Б.). У загальноміській інтелектуальній грі «Брейн-ринг» на тему «Архітектурні пам’ятки України» команда учнів школи здобула І місце. Рій «Козацька варта» (ройовий – учень 10 кл. Ганзюк Н.) узяв участь у Всеукраїнській  військово-патріотичній дитячо-юнацькій грі «Сокіл» («Джура»), здобувши І місце із кульової стрільби з пневматичної зброї та  ІІ місце у змаганнях «Смуга перешкод». Із метою піднесення національного духу й свідомості юних українців щотижня проводилися інформаційні хвилинки «Моя Україна», під час яких учні знайомилися із визначними подіями в Україні, дізнавалися багато нового про визначних українців. Варто відзначити інформаційні лінійки, підготовлені учнями 5, 7, 8 кл. Учні школи узяли участь у загальноміських заходах, присвячених річниці Чорнобильської трагедії.

Було проведено декілька благодійних ярмарків, а також акція «Замість квітів – допомога солдату», зібрані кошти спрямовані на придбання необхідного обладнання для воїнів – учасників АТО., зокрема, на цукерки у новорічну посилку воїнам АТО,  на матеріали  для облаштування казарми воїнів 90 розвідувального батальйону 81 ДШБ.

На загальноміському різножанровому фестивалі родинної творчості «Таланти родин рідної землі», який відбувся цього року у форматі Євробачення, шкільна родина гідно представила наш навчальний заклад (країна – Франція, номер – «Франція – країна романтиків») і здобула перемогу в номінації «Найяскравіше представлення країни».

Учениця  10 кл. Дадонова Анастасія стала переможцем ІІ ступеня у міському фестивалі-конкурсі творчих робіт для дітей із обмеженими фізичними можливостями «Повір у себе, і у тебе повірять інші».

       Протягом року на належному рівні проводилася спортивно-масова робота. Відбулися змагання на кращого інструктора із фізкультури і підтягування, змагання із армреслінгу і настільного тенісу, футболу, волейболу і баскетболу, представники Миргородської міської громадської організації «Передвижник» провели «Велоурок» для учнів 4 і 5 кл. У травні 2015 р. відбулося традиційне Спортивне свято з тренуванням по Цивільному захисту, до проведення якого долучилися працівники Миргородського РВ ГУ ДСНС України у Полтавській області.

В школі продовжувала діяти система профілактичної роботи: здійснювався контроль за відвідуванням учнями школи, дотримання ними правил внутрішнього розпорядку, учні були охоплені постійними і тимчасовими дорученнями, проводилася систематична індивідуальна робота з дітьми. У березні відбулася планова перевірка стану правовиховної роботи Управлінням юстиції (визнаний задовільним). До участі в Тижні історії та правознавства залучалася працівник Управління юстиції О. Б. Бранашко. Неодноразово відбувалися бесіди й заходи за участю Д. Уйміна й О. Острянина – працівників Кримінальної міліції.

Класні керівники приділяли значну увагу профілактичним заходам, спрямованим на недопущення учнями протиправних дій. Було проведено численні зустрічі, бесіди, диспути, круглі столи, години спілкування правовиховного спрямування.

Із профорієнтаційною метою відбулися  зустрічі з представниками Міжнародного освітнього центру «Фелісіті», Польсько-українського центру «Study. Work. Business», Полтавського військового коледжу сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації, Полтавського кооперативного технікуму, Полтавського нафтового технікуму, Полтавського професійного ліцею, Хомутецького ветеринарно-зоотехнічного технікуму ПДАА, Хорольського агропромислового коледжу ПДАА, Миргородського художньо-промислового коледжу ім. М. В. Гоголя ПНТУ ім. Юрія Кондратюка, Лубенського фінансово-економічного коледжу, Хорольського міжрегіонального центру професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців, Жешувського університету інформаційних технологій і менеджменту (Польща), Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка,  Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, представниками Миргородського міськрайонного центру зайнятості. Учні та педагоги школи узяли участь у роботі відкритого діалогу «Моя майбутня професія», проведеного згідно плану роботи міського об’єднання «Трикутник» на базі Миргородської ЗОШ І-ІІІ ст. №9 ім. І. А. Зубковського.

Протягом року до нас неодноразово зверталися з проханням надати благодійну допомогу колективи різних навчальних закладів. Учнівський, батьківський і педагогічний склад нашої школи не відмовив жодного разу і постійно надавав посильну фінансову допомогу. Також за ініціативи учнівського парламенту (новообраний Президент – Корнієнко Анастасія, учениця 8 кл.) було організовано збір коштів із метою матеріальної допомоги родині Максима Кириченка, колишнього учня 8 кл., який загинув у серпні 2015 р. (на встановлення надгробного пам’ятника).

Разом із тим під час організації виховної роботи у школі було виявлено і ряд недоліків.

Класним керівникам слід більше уваги приділяти  вихованню естетичних смаків учнів, їх зовнішньому вигляду, формуванню дикції та культури мови, культури поведінки, вмінню виступати перед аудиторією та спілкуватися із оточуючими. Адже усе це необхідно для розвитку індивідуальних здібностей дитини, її особистості.

Жоден класний керівник не друкував розробки виховних заходів у фахових виданнях, хоча більшість має  значний досвід в організації виховної роботи, працює творчо, складає власні сценарії відкритих заходів.

Рівень культури поведінки учнів у школі, вдома та громадських місцях залишається низьким.

Окремі батьки зовсім не цікавляться результатами навчання та виховання своїх дітей.

Крок 6 –  Робота допоміжних служб

У школі функціонує шкільна бібліотека, загальний фонд якої становить 21891 книгу, з них: підручників – 6785, художньої літератури - 15106.  Бібліотекар закладу надавала  допомогу педагогічному колективу по підготовці заходів як з учнями,  так і з педагогами:

-         виставки книг,

-         бесіди по збереженню підручників,

-         бібліотечні уроки,

-         поповнення бібліотеки подарунковими книгами,

-         проведення рейдів «Живи, книго!».

         Бібліотекарем спільно з учителями української мови було підготовлено ученицю 6 класу Воскобійник Катерину до участі у Всеукраїнському конкурсі дитячого читання «Книгоманія», в якому вона виборола І місце і отримала диплом «Найкращий читач міста» та стала лауреатом відповідного обласного конкурсу.

  Важко уявити роботу школи без обслуговуючого персоналу, до складу якого входить 17 чоловік. Дякуючи їх невтомним рукам приміщення та територія нашого закладу завжди в належному порядку, вчасно проводяться ремонтні роботи.

Медичне обслуговування учнів школи    здійснювалося медичною сестрою Іщенко Л.П. Учні школи пройшли медичний огляд із лабораторними дослідженнями згідно графіка. Щомісячно учні 1-11 класів проходили перевірку на педикульоз, і проводилося лікування. Проводилося й профілактичне щеплення учнів. Аналіз захворюваності дітей за цей рік такий:

Хвороби крові – 2

Хвороби ендокринної системи – 7

Розлад психіки – 8

Хвороби нервової системи -2

Хвороби ока – 30

Хвороби ЛОР органів – 9

Хвороби системи кровообігу -14

Хвороби органів дихання – 2

Хвороби органів травлення – 5

Хвороби шкіри – 4

Хвороби сечостатевої системи -14

Хірургічні хвороби – 1

Порушення статури – 30, в т.ч. сколіоз - 7

Даний аналіз засвідчує, що здорових повністю дітей надзвичайно мало, тому в школі в 2015 – 2016 розпочалося використання здоров’язберігаючих технологій під час навчально-виховного процесу.

Медичне обслуговування працівників школи організовано також на базі Комунального закладу  Миргородського ЦПМСД. Вони щорічно проходять поглиблений медичний огляд у серпні за графіком кабінету профогляду медичної установи. Огляди відбуваються за рахунок держбюджету. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються у медсестри школи. До початку роботи пришкільного оздоровчого табору працівники теж проходять медичний огляд.

Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебування у школі. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту» (ст. 25), «Про загальну середню освіту» (ст..22), «Про охорону дитинства» (ст. 5), Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», іншими нормативними документами. Згідно з вищезазначеними документами, учні 1-4 класів забезпечуються гарячим одноразовим харчуванням.

Безкоштовним харчуванням охоплено всю початкову школу це 117 учнів та 15дітей пільгових категорій. Сніданки коштують від 5грн 76 коп. Гарячими обідами охоплено близько 67 учнів, вартість обіду  - 7 грн 44 коп. Як додаток до денного раціону дітей у школі працює буфет. Безкоштовне харчування забезпечується за рахунок місцевого бюджету.

Крок 10 - Фінансово-господарська діяльність

В школі працює відокремлена бухгалтерія. На функціонування навчального закладу в 2016 році кошторисом передбачено видатки:

 • по загальному фонду – 2 млн 625 тис 198 грн;
 • по спеціальному фонду (на харчування і капітальні ремонти) – 360 тис 230 грн;
 • спеціальному фонду по проектах – 17 тис 850 грн;
 • на благодійному рахунку (спонсори, батьки) 2 тис 279 грн 04 коп.

 

В 2015 – 2016 році  вирішена  болюча  проблема-реконструкція приміщення  харчоблоку. На даний проект було виділено з місцевого бюджету  724 тис 491 грн 84 коп. Також   проводиться капітальний ремонт фасаду корпусу № 1 із заміною вікон.  Ці потреби у 2015 – 2016 році міський бюджет профінансував у сумі 432 тис 764 грн.

За позабюджетні,  батьківські кошти та кошти працівників школи здійснюється поточні ремонти класів і коридорів школи, закупівля миючих, дезінфікуючих засобів.

Велика подяка батькам за розуміння наших потреб, особливо головам батьківських комітетів та класним керівникам 1-11 класів.

Будівля школи прийнята в експлуатацію більше 70 років тому. Але незважаючи на великий вік та зношеність, адміністрація школи разом з колективом вчителів, працівників, батьків постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані.

Подвір’я школи завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти, які протягом літа доглядаються учнями школи, своєчасно обрізаються дерева, кущі, біляться бордюри. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах, в саду, винесення та періодичне вивезення сміття з території школи.

Щиро вдячна вам, шановні батьки, за надання спонсорської допомоги.

Щиро вдячна педагогічному колективу за щоденну наполегливу працю, творчість і винахідливість. Щиро вдячна всім працівникам школи за вклад кожного у виконання своїх обов’язків. Особливо хочу подякувати своїм заступникам, за розуміння, підтримку, творчість, ініціативність, наполегливість .

Наша спільна робота адміністрації, педагогів, учнів, батьків дала змогу нашій школі розвиватися і зростати.  І все це заради наших дітей, бо діти – то є оцінка нашого життя, його зміст і продовження. Ми повинні їм дати все найкраще, виховати їх добрими, розумними, і щасливими.

Шановні учасники зборів. На цьому я закінчую свій звіт.

Тож будьмо завжди разом – школа, сім'я, громадськість. Надіюся на співпрацю. Всім нам зичу, щоб наші діти зростали вільними, толерантними, конкурентоспроможними, підготовленими до життєвих випробувань, всесторонньо розвинутими , але найголовніше гарними людьми, здатними допомагати, розуміти, підтримувати. Нехай всім щастить.

 

Переглядів: 583 | Додав: Ксюха81 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Червень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Архів записів
Друзі сайту
 • Create a free website
 • uCoz Community
 • uCoz Textbook
 • Video Tutorials
 • Official Templates Store
 • Best Websites Examples

 • Copyright MyCorp © 2020
  Безкоштовний хостинг uCoz