Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 11.05.2021, 00:09

Миргородська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3

Меню сайту
Категорії розділу
Шкільні події 2018 - 2019 н. р. [2]
2019-2020 навчальний рік [13]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ЗНО, як "зібрати себе в кулак"

 Психологічна підготовка до ЗНО Пам’ятка для батьків

 

 

Якщо під час підготовки до ЗНО випускники отримають необхідну підтримку з боку батьків та педагогів, вони впевненіше почуватимуться під час самого тестування. А це, безумовно, позитивно вплине на результат. Ми підготували поради батькам та випускникам. Сформували пам’ятки.  

Пам’ятка для батьків

 

 1. Найперше пам’ятайте, що дитині завжди передається хвилювання батьків.

Однак через брак життєвого досвіду впоратися з ним дітям значно складніше. Тож станьте прикладом урівноваженості та впевненості. Підтримуйте впевненість дитини у власних силах, частіше хваліть, підбадьорюйте.

Повірте, страх припуститися помилки підвищує ймовірність реально помилитися під час тестування. І енергія буде спрямована не на вирішення завдань, а на боротьбу зі страхом зробити помилку. Цього не треба допускати.

Тому доречними будуть слова типу: «помилитися не страшно; якщо десь допустиш помилку – це нормально. В тесті питань достатньо, щоб отримати достатню кількість балів» тощо. Від того що і як ви говорите залежить установка дитини на екзамені.

 1. Стежте за раціоном харчування дитини, адже під час інтенсивного розумового напруження організм, що росте й розвивається, потребує поживних речовин і збалансованого комплексу вітамінів. Лікарі радять вживати більше риби, сиру, горіхів та кураги, які стимулюють роботу головного мозку. Вода. Про неї часто забувають. Але водний режим є обов’язковим. 1,5 – 2 літри чистої води за день – це непорушне правило. Особливо під час навантежнь.
 2. Стежте за самопочуттям дитини та графіком її навчання, аби вчасно запобігти перевтомі.  Є правило, що чим ближче до іспиту, тим менше часу треба вчити. Загальний об’єм інформації зводимо до ключових фраз, правил, формул, дат тощо. Більше ніж вивчили – не вивчать. А ось зайва перевтома точно буде лише заважати. Сон – не менше 8 годин. Саме під час сну організм відновлює свої сили. Про це теж не забувайте.
 3. Напередодні іспиту ніякого «повторення» - головне повноцінний відпочинок.
 4. Також нагадую правило успішного відновлення. Якщо працюємо інтелектуально – найефективніший шлях до  відновлення, це фізичне навантаження. Тому -  гуляти пішки перед сном (поки провітриться кімната), в перервах з’їздить до магазину на велосипеді, присідати, пострибати, віджимання. Будь що, але не лежати на дивані і не відпочивати перед телевізором тощо.

 

 

 

 

 

Поради випускникам щодо підготовки та проходження ЗНО

 

Отже, розпочалась фінішна пряма для наших випускників. Той час, коли стан можливої тривоги може наростати. І це нормально.   Нормально мати періодичні проблеми зі сном. Нормально бути роздратованим (бісе те, на що раніше навіть не звертали увагу). Нормально постійно хотіти їсти.  Нормально, що сльози навертаються на рівному місті. Наша нервова система може проявляти себе через фізіологічне.

Тому і знімати напругу (емоційну, інтелектуальну тощо) радимо теж через фізіологічний стан. Усі пам’ятають КЛЮЧОВІ ПОТРЕБИ? Їжа, сон, фізичні навантаження.

Наразі уже прийшов час матеріал, що ви вчили узагальнювати в ключові поняття. Щоб повторювати велику кількість вивченого,  складіть план, намалюйте схему або напишіть конспект, доберіть приклади з життя. Якщо є потреба, зверніться по допомогу до батьків. Випишіть основні дати, визначення, формули тощо на окремий аркуш та прикріпіть його туди, куди найчастіше спрямований ваш погляд (двері холодильника, туалеті, стелі над ліжком тощо).

Не вивчайте новий матеріал безпосередньо перед іспитом, аби не забути раніше засвоєне. За два тижні до тестування займайтеся лише повторенням та закріпленням раніше вивченого матеріалу.

Попросіть когось із рідних або друзів послухати ваші відповіді на найскладніші запитання, аби перевірити рівень засвоєння інформації.

Повноцінно харчуйтесь. Лікарі радять вживати більше риби, сиру, горіхів та кураги, які стимулюють роботу головного мозку. Вода. Про неї часто забувають. Але водний режим є обов’язковим. 1,5 – 2 літри чистої води за день – це непорушне правило. Особливо під час навантежнь.

Також нагадую правило успішного відновлення. Якщо працюємо інтелектуально – найефективніший шлях до  відновлення, це фізичне навантаження. Тому -  гуляти пішки перед сном (поки провітриться кімната), в перервах навчання з’їздить до магазину на велосипеді по воду, горішки; присідати, пострибати, віджимання. Будь що, але не лежати на дивані і не відпочивати перед телевізором тощо.

Помилки на екзамені, стан ступору, відчуття, що усе вилетіло з голови, пришвидшене серцебиття, підвищена пітливість рук/ніг – це усе нормально. Через це проходять усі. Можете поговорити з батьками як вони здавали екзамени. Тільки вам трохи більше повезло. Зараз є варіанти відповідей і якщо ви вчили, читали – обов’язково пригадаєте який правильний.

Якщо ви емоційна людина і вам важко швидко «привести себе до тями» зверніться за консультацією до психолога (можна онлайн) або почитайте підбірку матеріалів на сторінці психолога «Усе забуду на ЗНО. Поради випускнику як себе «зібрати в кулак»».

І безумовно прагніть до хорошого результату. Вірте у власні сили та знання. Бо ми у вас віримо. Ви кращі!

 

Напередодні складання ЗНО добре виспіться та відпочиньте.

 

 1. Звечора підготуйте все необхідне для тестування: одяг, документи (паспорт або свідоцтво про народження, Сертифікат, запрошення), дві чорні гелеві ручки, годинник, негазовану воду в прозорій пляшці.
 2. Гуляти перед іспитом не варто. Проведіть цей день в спокої. Перед сном провітріть кімнату. Лягайте спати (навіть якщо не спиться) до 23.00
 3. Напередодні іспиту не варто вживати в їжу щось «незвичайне» або молочні продукти.
 4. Також не варто приймати увечері гарячу ванну чи душ. Гігієнічних процедур буде достатньо.

 

 

Поведінка під час ЗНО

 

 1. Виходячи з дому, переконайтеся, що ви взяли всі необхідні речі (рюкзак/папку яку звечора склали, воду).
 2. До пункту тестування намагайтеся прибути завчасно, а тому залиште собі додатковий час на непередбачувані обставини, як-от проблеми з транспортом, затори тощо. (бувають і такі випадки, що діти переплутали школу на базі якої відбувається ЗНО)
 3. Під час тестування дотримуйтеся правил поведінки, передбачених процедурою ЗНО (у приміщенні усе підписано, промарковано заздалегідь. Чергові на пункті ЗНО тебе зорієнтують якщо буде потреба)
 4. Під час роботи над тестом будьте максимально зосередженими: перш ніж виконувати завдання, уважно прочитайте інструкцію. Адже неуважність є однією з причин допущених помилок.
 5. Стежте за часом і раціонально розподіляйте його.
 6. Спочатку виконуйте ті завдання в яких точно впевнений. Так дійди до кінця зошита. Потім повертайся на початок і виконуй те, над чим подумати треба довше. Довіряй своїй інтуїції. (бувають випадки, що учні «застрягли» на одному питанні, а потім їм не вистачає часу на те, щоб відповіді перенести у бланки. Тому краще повернутися вдруге, втретє. Але не застрягати.)
 7. Будьте уважними під час оформлення бланків відповідей. Пригадайте правило виправлення. Тут поспішати точно не варто.
 8. Якщо є потреба – виходьте. Чи це в туалет, чи щоб пройтись і зняти напругу. Ви маєте на це право. Користуйтеся цим. Деяким дітям важливо кожні 20-30хвилин рухатися, щоб продуктивно працювати.

 

Успіхів вам. Удачі. І нехай усе буде добре.

Іспит – це стресовий період. Але і стрес (тривога) – це норма у нашому житті. Психологи стверджують: незалежно від рівня знань більше шансів на успіх має той, хто не панікує.

 1. Стрес – це заразно. Перше правило – уникати людей які вас можуть втягнути в стрес. Ви спокійні, у вас усе іде за планом, графіком. А тут телефонує людина, чи зустрічаєте однокласника, його маму…. яка  усвідомлено в стресі. Вона накручує себе і втягує в цей процес вас. Ви це відчуєте одразу. Інтуїтивно. Одразу припиняйте таке спілкування. Кладіть слухавку, прощайтеся. Бережіть свій стан рівноваги. Не просто бережіть, а оберігайте його.
 2. Чим більше часу є для підготовки, тим пізніше її розпочинають. Відкладання на завтра може зіграти злий жарт. Тому плануйте, складіть графік і намагайтесь його дотримуватися. До самої дати іспиту.
 3. Поспілкуйтесь з тими, хто успішно здавав іспити. Позитивний досвід «заряджає». Користуйтеся цим.
 4. При приступах тривоги чи надмірному напруженні використовуйте техніки заземлення та саморегуляції.

 

Ось деякі з них:

 1. За сильних емоційних навантажень зневоднення організму відбувається швидше ніж зазвичай. Це пов’язано з тим, що процеси нервової системи відбуваються на основі електрохімічних реакцій. Тому дуже важливо аби організм був забезпечений достатньою кількістю рідини як у період підготовки, так і підчас складання іспитів.

 

 1. Дихайте. У стані стресу відбуваються всплески гормонів, викид адреналіну в кров. Це може супроводжуватися пришвидшеним серцебиттям, тремором рук або ніг тощо. Перше, що ви можете одразу зробити – дихати. Сконцентруйте свою увагу на вашому диханні. Наша мета  шляхом уповільнення дихання,  сповільнити роботу загального тонусу організму.

Уявіть, що перед вашим ротом, на відстані 15-20 см. є легенька пушинка. І ваша задача дихати так, щоб її не ворушити. Глибокий вдих (носом). Потім повільний, довгий видих.  Можна комбінувати з технікою «квадратного дихання». Вдих на 1-4, затримка повітря на  5-8, видих на 1-6, затримка дихання.  

Якщо навпаки, треба активізувати роботу мозку то  допоможе техніка «енергетичного позіхання»: позіхати потрібно кілька разів підряд, після кожного разу розтирати вушну раковину від верхньої точки до мочки і навпаки.

 

 1. Пам’ятайте, що під час ЗНО можна виходити необмежену кількість разів. Тому вийдіть. Порухайтесь. Можете декілька разів поприсідати, до хвилини легенько пострибати, зробити великі махи руками навхрест перед грудьми.

         Крім фізичних рухів можете умитись прохолодною водою. Помити руки включаючи зону до згину ліктя проточною водою.

         Щоб зняти напругу можна спробувати дуже-дуже сильно напружити тіло – потім розслабитись. Так декілька разів.

 1. Якщо ви занадто емоційна людина – тримайте на зап’ястку резинку. Коли почнете відчувати, що хвиля тривоги «накриває» стьобніть себе так, щоб було трохи боляче (можете ущипнути себе тощо) . Такі прийоми дозволять «повернути себе в тіло». Зменшити вплив емоційного, шляхом фізіологічних відчуттів. А фізіологію контролювати уже легше (дихання, фізичні вправи, їжа, сон).
 2. «5 з 5-ти».

Спробуйте:

 •  почути п’ять звуків і ідентифікувати їх;
 • відчути п’ять точок «соприкосновения» зі стільцем (ноги, спина, руки тощо);
 • знайти очима і назвати п’ять речей якоїсь форми (квадратних, трикутних тощо);
 • знайти очима і назвати п’ять речей якогось кольору;
 • скласти речення  до п’яти слів де слова починаються на одну літеру (наприклад, Наталія Назарівна нарізала ножем ніздрі носорога …)

Проте будь які техніки бажано відпрацювати заздалегідь. Відчути, яка вам швидше допомагає. Як працює. І коли можливо виникне потреба застосувати їх – ви це будете робити впевнено.

І пам’ятайте, що результат він звичайно важливий. Але іспит – це усього на всього певний етап у вашому житті, певний досвід. Головне ваше здоров’я і благополуччя. І жоден іспит не може бути важливіший цього.

 

Матеріал підготувала шкільна психологічна служба

Вхід на сайт
Календар
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
http://mschool3.at.ua/unnamed.jpg
НДЛ
Друзі сайту
 • Create a free website
 • uCoz Community
 • uCoz Textbook
 • Video Tutorials
 • Official Templates Store
 • Best Websites Examples

 • Copyright MyCorp © 2021
  Безкоштовний хостинг uCoz